قطعا برای هریک از ماها بازی‌های قدیمی‌ای وجود دارند که دوست داریم امروز هم بتوانیم با بازی کردن دوباره آن‌ها، خاطرات خوشمان را از این آثار تکرار کنیم. اما به هر حال پیشرفت‌هایی که بازی‌های ویدیویی در طی سال‌ها داشته‌اند، باعث شده‌اند تا چشمان‌مان به گرافیک‌های واقع‌گرایانه و امروزی عادت کند و به همین دلیل هم تجربه بازی‌های کلاسیک محبوب‌مان با آن گرافیک‌های قدیمی، کمی امروزه توی ذوق می‌زند. اما به لطف پدیده‌ای به نام ریمستر، یک سری از این بازی‌های قدیمی، به لباسی نو مجهز شده‌اند. البته این وسط یک سری ریمستر‌ها صرفا یک پشتیبانی از رزولوشن‌های بالاتر هستند و یک سری هم به معنی واقعی کلمه، تغییری اساسی در بازی‌ها به وجود آورده‌اند. Full Throttle Remastered که اخیرا توسط استودیو دابل‌فاین ساخته و عرضه شده است، یک ریمستر از نوع دوم است که ضمن حفظ روح کلاسیک بازی Full Throttle، آن را در قالبی کاملا امروزی ارائه می‌کند.

برای دانلود ویدیو از آپارات اقدام کنید | تماشا در یوتیوب

نسخه اصلی Full Throttle محصول سال ۱۹۹۵ و ساخته تیم شیفر است. راستش را بخواهید اگر الان سراغ نسخه اصلی بازی بروید، شاید به دلیل گرافیک قدیمی آن اصلا نتوانید با بازی ارتباط برقرار کنید یا حتی آیتم‌ها را پیدا کرده و معماهای بازی را حل کنید. ولی نسخه ریمستر بازی، این مشکل را به طور کامل رفع کرده است. بدون شک در بررسی یک بازی ریمستر، مهم‌ترین مورد پیشرفت‌هایی است که بازی نسبت به نسخه اصلی داشته است و در این زمینه باید گفت که استودیو دابل فاین عملکرد عالی‌ای داشته است. این پیشرفت نه فقط در زمینه‌های بصری، که در جلوه‌های صوتی بازی نیز کاملا مشهود است. ابتدا بگذارید از جنبه‌های بصری بازی آغاز کنیم؛ در نسخه پی‌سی بازی، کافی است در یکی از صحنه‌ها کلید F1 را فشار دهید تا به گرافیک نسخه اصلی بازی سوییچ کرده و متوجه شوید که بازی چه پیشرفتی در نسخه ریمستر کرده است.

بررسی بازی Full Throttle Remastered

بازی Full Throtlle اولین بازی بود که از صداپیشه‌های حرفه‌ای در آن استفاده شده است و بازی از این نظر در سطح بسیار عالی قرار دارد

تفاوت بین این نسخه‌ها به حدی زیاد است و سازندگان آنقدر عالی در زمینه ارائه تجربه بصری بهتر عمل کرده‌اند که می‌توان گفت واقعا بازی چیزی از یک بازسازی کامل هم کم ندارد. برای مثال طراحی محیط‌ها از آن حالت پیکسلی گذشته خارج شده و شکل و شمایلی کاملا امروزی پیدا کرده است. یا این مساله در مورد طراحی کاراکتر‌ها هم صدق می‌کند و در نسخه ریمستر، می‌توانید چهره بن تروتل، شخصیت اصلی بازی یا دیگر کاراکتر‌ها را به طور واضح ببینید!

اما پیشرفت‌های بازی همان‌طور که اشاره کردیم تنها به جنبه‌های بصری و ظاهری خلاصه نمی‌شوند و در زمینه صوتی نیز شاهد کیفیت به مراتب بهتری در مقایسه با نسخه اصلی بازی هستیم. داستان بازی Full Throttle در مورد یک گروه از موتورسواران به اسم پولکتز است که بن تروتل رهبری آن‌ها را برعهده دارد. معمولا گروه‌های موتورسواری اینچنینی، پیوند عجیبی با موسیقی‌های راک و متال دارند و سازندگان بازی این مورد را به خوبی در بازی در نظر داشته‌اند. به همین دلیل هم تقریبا به هرجایی که در بازی سر می‌زنید یا زمانی که در جاده در حال حرکت با موتور‌تان هستید، موسیقی‌هایی در این سبک را خواهید شنید. در نسخه اصلی بازی، به دلیل محدودیت‌هایی که در آن زمان وجود داشتند، کیفیت این موسیقی‌ها آنطور که باید و شاید حس نمی‌شد. اما در نسخه ریمستر این قطعات کاملا با کیفیتی عالی پخش می‌شوند و می‌توانید از موسیقی‌هایی که کاملا هم مناسب حال و هوای بازی هستند، لذت ببرید.