جواب بسیاری از سوالات در خصوص ثبت آگهی، خرید و فروش کانال تلگرام در این بخش داده شده است. با مطالعه این بخش از پرسیدن سوالات تکراری پرهیز کنید. ضمنا به عنوان یک خریدار یا فروشنده یا فعال در تلگرام شما نیاز به دانستن اطلاعات پایه ای دارید که ندانستن آنها ممکن است منجر به ضرر مالی شما شود.

سوالات پیش از خرید و فروش

من چطور به سایت سل گیم اطمینان کنم؟

جهت اطمینان کاربران سایت سل گیم اقدام به اخذ مجوزهای مربوطه برای ثبت دامنه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماد اعتماد الکترونیکی انجام تبادلات آنلاین از وزارت صنعت، معدن و تجارت نموده و در سایت قابل مشاهده است که با کلیک روی آن مشخصات سل گیم نمایان میشود علاوه بر آن سل گیم  در تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۱۸ در پایگاه ستاد ساماندهی که زیر نظر پلیس فتا میباشد ثبت و شما میتوانید آن را مشاهده کنید.

از کجا قیمت کانالم بفهمم ؟

دوستان به تازگی فروشنده ها (البته نه همه) قیمتهای کانالهاشون رو بی حد و حساب بالا بردن. ما هم هر چند موقع درج آگهی تا حد ممکن سعی در معقول کردن قیمت ها داریم با اینحال سعی میکنیم خیلی دخالتی در قیمت کانالها نداشته باشیم. به این دلیل که اینجا یک بازار آزاد هست و هر کسی باید خودش اطلاعات کافی در مورد حدود قیمت ها داشته باشه و این هنر فروشنده و خریداره که هریک بتونن به قیمتی که براشون سود داشته باشه توافق و معامله کنند. ضمنا خریداری که نتونه قیمت تقریبی یک کانال رو تشخیص بده همون بهتر که کانال نخره. مثل این هست که شما قیمت ماشین دستتون نیست برید ماشین بخرید. اگه خریدید و ضرر کردید بر عهده خودتونه چون شما باید قبل از خرید قیمت تقریبی دستتون باشه و موقع خرید قیمت مناسب بخرید.
این نکات برای این هست که بدلیل تاثیرگذاری فاکتورهای مختلف در قیمت کانال (موضوع کانال، ویو کانال، تعداد اعضای کانال، قدمت کانال، اسم کانال، تبادلات کانال، پستهای کانال، حتی زیبایی پستها و ایدی و تاریخچه کانال و دیگر عوامل) ما واقعا قادر به انتخاب و اجبار فروشنده گان به انتخاب یک قیمت ثابت نیستیم و این مورد نیز در تمامی آگهی ها ذکر شده است. لذا توافق و تعیین قیمت نهایی کانالها بر عهده خریدار و فروشنده میباشد.
با توجه به اینکه بعضی از دوستان برای کانال خاصی قیمت خیلی بالا یا پایین مد نظرشونه، یه نکته مهم برای بدست آوردن قیمت تقریبی کانالها:

ویو هر کانال طی ۲۴ ساعت باید ۲۰-۲۵ % ممبرهای اون کانال باشه. یعنی کانال ۱۰۰ ک باید ۲۰-۲۵ ک ویو داشته باشه. در این حالت قیمت تقریبی کانال هر ک ۳۰-۴۰ هزار تومان هست. (البته با توجه به موضوع کانال این قیمت میتواند کمتر یا بیشتر باشد و باید موضوع کانال هم مد نظر باشد) اگه ویو کمتر باشه باید مقدار ویو را در ۵ ضرب کرد تا مقدار ممبر واقعی کانال بدست آید و بعد با استفاده از عدد ممبر قیمت کانال را محاسبه کرد). این روش معیار خوبی برای بدست آوردن قیمت کانالهای زیر ۱۰۰ ک است.

کانالهای ۱۰۰ ک به بالا با توجه به داشتن تبلیغات مناسب و در صورتی که بالای ۲۰۰ ک باشن تبلیغات خیلی خوبی میتونن داشته باشن، قیمت ها از این روند پیروی نکرده و گاهی شاهد قیمت هر ک ۸۰-۹۰ و بیشتر این کانالها هستیم. (به دلیل وجود درآمد بالایی که دارند)

چگونه از دزدی کانال موقع فروش جلوگیری کنم ؟

توجه داشته باشید، قیمتها توسط فروشنده پیشنهاد شده و آیدی فروشنده جهت تماس و توافق بر روی قیمت قرار داده شده است. (سل گیم مسئول قیمتها نمیباشد)

سل گیم تنها خریدهایی را تضمین میکند که با هماهنگی ادمین سل گیم انجام شده باشد. بنابراین جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده حتما قبل از واریز وجه با ادمین سل گیم @sellgame هماهنگ کنید. (سل گیم مسئول معاملاتی که شما شخصا انجام میدهید نمیباشد)

از طرف سل گیم هیچ وقت ما پی وی کسی نمیریم، هیچ وقت لینک کانال سل گیم را پی وی نمیفرستیم برای تبلیغ، پی وی کسی نمیریم برای گرفتن آگهی، خرید یا فروش یا به هر عنوان دیگه، این خریداران و فروشنده گان هستند که پی وی سل گیم میان. اگه کسی پی وی اومد به عکس پروفایل توجه نکنید و اعتماد نکنید (حتی به آیدی هم اعتماد نکنید چون برای جعل از حروف مشابه انگلیسی استفاده میکنن و حتی اگر کسی آیدی به شما داد و گفت این آیدی سل گیم ه (دزدهایی که با دو آیدی در نقش سل گیم و نقش دوم خریدار میان پی وی) اعتماد نکنید و تنها با رجوع به خود کانال با ایدی های داخل کانال تماس بگیرید

جهت جلوگیری از موارد فوق تنها شماره تلفن پشتیانی سل گیم را هنگام ثبت کانال در مخاطبین تلفن خود ذخیره نمایید ۰۹۱۰۱۹۹۳۰۰۹

ادمین تلگرام : @sellgame

کانال تلگرام : @sellgameir

روبات تلگرام : @sellgamebot

هزینه ثبت آگهی در سل گیم به چه میزان است؟

امکان ثبت آگهی فروش اکانت به سه طریق برنز، سیلور و گلد وجود دارد. جهت مشاهده توضیحات ثبت آگهی به بخش فروش اکانت مورد نظر خود مراجعه نمایید.

هزینه ثبت آگهی را چگونه پرداخت کنم؟

در بخش فروش اکانت فرم مربوطه را تکمیل نموده، پس از آن شما برای پرداخت هزینه آگهی به درگاه پرداخت آنلاین منتقل خواهید شد. امکان پرداخت هزینه آگهی با کلیه کارت های عضو شبکه شاپرک امکان پذیر میباشد.

قصد فروش اکانت خود را دارم چطور آگهی ثبت کنم؟

ابتدا قوانین و مقررات مربوط به خرید و فروش اکانت را مطالعه و در صورت پذیرش آنها به بخش فروش اکانت مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت آگهی اکانت مورد نظر اقدام نمایید. امکان ثبت آگهی به سه طریق برای انواع اکانت امکان پذیر است.

میخوام کانال بخرم چکار کنم ؟

در سل گیم کانالهای مورد نظر خود را انتخاب و آنها را از نظر بازدید، موضوع کانال، تعداد اعضا، قیمت، روند پست گذاری پیوسته، تعداد پستهای روزانه، تاریخ ساخت کانال، تاریخ اولین پست کانال، تبادلات کانال، فورواردی یا غیر فورواردی بودن پست ها، کپی بودن یا نبودن پستها و حتی زیبایی پستها و کانال و بسیاری از عوامل جزئی دیگر بررسی کنید و نهایتا کانال مد نظر خود را یافته و با فروشنده جهت توافق بر سر قیمت صحبت کنید و “”بعد از توافق”” جهت انتقال تضمین شده با مدیران سل گیم تماس بگیرید.
دوستان ما تو پی وی برای هیچ کسی کانالی پیدا نمیکنیم. هر کانالی که جهت فروش به ما معرفی شود در کانال سل گیم قرار داده میشود لطفا از درخواست تو پی وی جهت معرفی کانال یا پیدا کردن کانال خودداری کنید (روزانه بیش از ۲۰ مورد پیام درخواست کانال داریم و جواب ما این است: هر چی کانال فروشی ثبت بشه فقط در سایت و کانال سل گیم ثبت میشه، لطفا کانال سل گیم رو چک کنید)

تاریخ ساخت کانال رو از کجا باید ببینم ؟

در خرید کانالها حتما به تاریخ ساخت کانال دقت کنید. در صورتی که عمر کانال خیلی کوتاه باشد مشکوک به رشد با عناوین غیر اخلاقی و تحت حمایت کانال بزرگ است که پس از فروش بشدت ریزش خواهد کرد.

تاریخ ساخت هر کانالی از لینک زیر بدست میاد. به جای کلمه ID ایدی کانالی که میخواین تاریخ ساختش ببینید، بنویسید.
t.me/ID/1
برای مثال کانال سل گیم : t.me/sellgameir/1

در صورتی که کانال خصوصی باشد، بهترین راه اینست که ابتدا به بخش Shared Media آن کانال رفته و با اسکرول کردن و رسیدن به پایینترین تصویر یا ویدئو آن کانال و رفتن به پست آن تصویر(Go to Message) به اولین پستهای کانال برسیم. (این آموزش برای تلگرام رسمی است و در تلگرام های غیر رسمی مثل موبوگرام و پلاس و … گزینه ای برای رفتن به اولین پیام قرار داده شده است.

قصد دارم آگهی خرید کانال بدهم ؟

در سل گیم فقط آگهی فروش کانال داریم و آگهی خرید کانال فقط و فقط برای خرید کانال های بالای ۱۰۰ک امکان پذیر میباشد. در این صورت از طریق آیدی تلگرام مکاتبه نمایید.

علت دریافت پیام منقضی شدن کد چیست ؟

این مسئله که به تازگی بوجود آمده روند انتقالات را نیز کمی تغییر داده. در واقع این یک مشکل نبوده و یک آپدیت امنیتی برای تلگرام است.
تشریح این آپدیت:
۱ تا بیست و چهار ساعت بعد از انتقال قسمت نشستهای فعال برای خریدار فعال نبوده و قادر به مشاهده یا حذف نشست (سسشن) های جدید نیست

۲ در صورتی که با تلگرام دیگری وارد یک اکانت بشوید، تا چند ساعت دکمه terminate all other sessions غیر فعال است
For security reasons, you can’t terminate older sessions within a few hours after connecting a new device.

۳ برای ورود خریدار به اکانت جدید نیاز است خریدار تلگرام را بر روی یک گوشی نصب کند و همان سیم کارتی که برای انتقال شماره آن را داده است را بر روی همان گوشی قرار دهد تا تلگرام کد ۵ رقمی جهت ورود را بصورت اتوماتیک دریافت کند، زیرا بارها مشاهده شده که تلگرام با زدن کد به صورتی دستی پیامی مبنی بر منقضی شدن کد می دهد.

سوالات عمومی

نقش سل گیم به عنوان واسطه چیست ؟

بسیاری از دوستان در رابطه با نقش سل گیم به عنوان واسطه در انجام معاملات آنلاین و امنیت خرید و فروش سوال می پرسند، باید عرض کنیم که سل گیم به عنوان یکی از معتبرترین سایت های خرید و فروش اکانت بازی های آنلاین (کلش آف کلنز، بوم بیچ و…) و شبکه های اجتماعی فعالیت خود را از فروردین ماه ۱۳۹۴ آغاز نمود و تا این لحظه بیش از ۲۵۰ اکانت از طریق سل گیم به فروش رسیده است. مهمترین نقش سل گیم برای فروشنده جلوگیری از دزدیده شدن اکانت و برای خریدار جلوگیری از دست رفتن پول است که در معاملات مستقیم فضای مجازی به شدت در حال اتفاق است.

آیا سل گیم شعبه و یا آدرس سایت دیگری دارد؟

آدرس سایت، ایمیل، شماره تلفن و شماره تبلیغات پیامکی سل گیم در صفحه تماس با ما درج شده است، همچنین با مراجعه به صفحه راه های ارتباطی سل گیم میتوانید فهرست کامل فعالیت های سل گیم در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام و … را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است سل گیم هیچگونه شعبه، نماینده و … دیگری به غیر از این وبسایت و اطلاعات تماس مندرج در آن ندارد لذا از هرگونه نقل و انتقال و یا تحویل اطلاعات اکانت به افراد و یا سایت های مدعی خودداری نمایید. سل گیم جهت تامین امنیت کاربران فقط و فقط از طریق فرم های طراحی شده اقدام به دریافت اطلاعات اکانت مینماید، بنابراین از تحویل اطلاعات اکانت خود از طریق پیامک، ایمیل و … به افراد سودجو و کلاهبردار جدا خودداری نمایید.

چرا یک کانال رو میزنید فروخته شد ولی دو روز بعد دوباره به فروش گذاشته میشه ؟

ما خریدار یا فروشنده نیستیم ما فقط رابط بین این دو نفریم، بعضی از دوستان کارشون خرید و فروشه کانال و بعضی با دیدن سختی های یه کانال همون روزهای اول کم میارن میفروشن. در هر حال اگه یه کانال رو صد نفر بخرن و بفروشن باز خریدار نهایی میتونه آگهی کنه برای فروش.

برتری سل گیم نسبت به سایر وبسایت های مشابه در چیست؟

سل گیم با بهره گیری از تیم پشتیبانی و فنی تمام وقت، امکان ثبت متنوع آگهی اکانت، سیستم اطلاع رسانی لحظه ای، نماد اعتماد الکترونیکی و … موفق به ثبت و انتشار تعداد قابل توجهی آگهی در زمانی بسیار کمتر از وبسایت های مشابه شده است. همچنین با بهره گیری از شرایط امن دریافت و تحویل اطلاعات و انجام تبادلات مالی موجب اعتمادی متقابل بین فروشندگان و خریداران گرامی شده است. در سل گیم کلیه نقل و انتقالات مالی و تراکنش ها تحت نظارت شرکت پارس پال انجام گرفته و قابل پیگیری میباشد. افتخار ما نظم، امنیت، سرعت، امانت داری و آمار بالای آگهی های ثبت شده میباشد.

قبلا آگهی ثبت کردم الان میخوام پلان آگهی من تغییر کنه، چیکار کنم؟

با تکمیل فرم ارتقاء آگهی و پرداخت هزینه به صورت آنلاین آگهی شما با شرایط طرح درخواستی در وبسایت ارتقاء میباشد. بدیهیست ثبت آگهی پلان گلد تعداد بازدید و احتمال فروش بالاتری نسبت به پلان های دیگر را دارد.

بعد از ثبت آگهی فروش اکانت در سایت چکار باید بکنم؟

آگهی شما پس از تایید تیم پشتیبانی در بخش مربوطه منتشر شده و از طریق پیامک و ایمیل به شما و از طریق روبات تلگرام سل گیم به کاربران عضو اطلاع رسانی میشود. پس از خرید اکانت توسط خریدار مبلغ به حساب سل گیم واریز میگردد. سپس از طریق تکمیل فرم تحویل اطلاعات اکانت، نسبت به ارسال اطلاعات اکانت خود به وبسایت اقدام نموده و اطلاعات پس از بررسی به خریدار تحویل میگردد. پس از دریافت اطلاعات اکانت توسط خریدار در ۲۴ ساعت مهلت بررسی و تغییر موارد امنیتی، مبلغ به حساب فروشنده واریز میشود.

آیا سل گیم قیمت کانال ها را تعیین می کند ؟

خیر، قیمت اولیه کانالها توسط فروشندگان تعیین می شود و قیمت نهایی نیز با توافق فروشنده و خریدار حاصل می شود. با اینحال سل گیم قبل از ثبت آگهی فروش تا حد ممکن با فروشنده جهت تعدیل قیمت صحبت میکند و در چندین مورد عدم پذیرش فروشنده برای معقول شدن قیمت، از درج آگهی خودداری گردید.

چگونه باعث رشد سریع کانال انجام میشه ؟

به دلیل اینکه پاسخ به این سوال نیاز به توضیح کامل داره، میتونید با مراجعه به این لینک به صورت کامل از رههای رشد کانال اطلاع پیدا کنید.

قبلا آگهی ثبت کردم الان میخوام مشخصات اکانت من تغییر کنه، چیکار کنم؟

با تکمیل فرم تغییر مشخصات اکانت بدون پرداخت هزینه، اطلاعات آگهی شما در وبسایت تغییر میبابد.

اطلاعات اکانت خود را به سل گیم تحویل داده ام، چه زمانی مبلغ به حساب من واریز میشود؟

سل گیم پس از بررسی و اطمینان از صحت اطلاعات اکانت، آن را به خریدار تحویل نموده و پس از ۲۴ ساعت مهلت خریدار جهت تغییر موارد امنیتی اقدام به واریز وجه به حساب شما می نماید به همین منظور پس از انجام مراحل فوق نسبت به تکمیل فرم انتقال وجه به فروشنده اقدام نمایید.

در صورتی که سوال شما در فهرست فوق موجود نمیباشد، از طریق آیدی تلگرام و یا بخش نظرات در پایین آن را مطرح نمایید

سوالات پس از خرید و فروش

چرا من نمیتونم کسی رو ادمین کنم ؟

بسیاری از خریداران بعد از انتقال کانال با این مشکل مواجه میشن، کسی که قراره ادمین بشه باید ابتدا در کانال عضو بشه و بعد امکان ادمین کردن اون فرد وجود داره.

چرا نمیتوانم نشستهای فعال را حذف کنم ؟

طبق آپدیتهای امنیتی اخیر تلگرام تا ۲۴ ساعت بعد از آخرین ورود به یک اکانت نمیتوان دیگر نشستهای قبلی را حذف کرد. بنابراین فروشندگانی که قصد فروش کانال دارند از ورود به اکانت خود با تلگرام جدید خودداری نمایند، در غیر اینصورت واریز پول کانال به ۲۴ ساعت بعد از انتقال منتقل خواهد شد و یا اینکه ۲۴ ساعت بعد از آخرین ورود باید اقدام به انتقال کانال کرد.

وضعیت تاییدیه وزارت ارشاد کانالی که واگذار بشه چی میشه ؟

فروشنده قبل از انتقال میتونه بره اطلاعات ثبت شده کانال رو از سایت ساماندهی حذف کنه و خریدار بعد از انتقال،از اکانت خودش در سایت وزارت ارشاد کانال رو ثبت کنه.